Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkoła Podstawowa Nr 6

SKO

 

Szkolne Kasy Oszczędności istnieją w Polsce od 1927 r. i od początku istnienia stały się zjawiskiem dość powszechnym. Od 1935 r. zostały objęte patronatem PKO. Patronat ten trwa do dziś.

Naczelną zasadą SKO jest nauka oszczędzania i racjonalnego gospodarowania finansami oraz wyrobienie u dzieci i młodzieży nawyku systematyczności i wytrwałości. Nasza szkoła już od wielu lat prowadzi SKO, odnosząc znaczące sukcesy w konkursie pt. „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO”, który corocznie organizuje Bank PKO Bank Polski SA wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Związkiem Harcerstwa Polskiego.

Członek SKO zamiast dotychczasowej papierowej książeczki posiada aktualnie swoje konto internetowe oraz otrzymuje indywidualny numer konta internetowego z loginem i hasłem dostępu.

Przelewów na konto internetowe dokonuje rodzic posiadający konto w PKOBPSA lub w innym Banku.

Jak działamy?
  • prowadzimy systematyczna działalność informacyjna dotyczącą idei oszczędzania oraz wiedzy ekonomicznej z uwzględnieniem produktów bankowych;
  • organizujemy zespołowe akcje wyrabiające poczucie oszczędności i gospodarności;
  • uczestniczymy w pracach na rzecz szkoły i środowiska lokalnego;
  • organizujemy akcje charytatywne;
  • prowadzimy blog: www.szkolneblogi.pl/blogi/szostka_legnica
  • nasze działania rejestrujemy w kronice SKO

 

Informacje o kontach internetowych SKO

Opiekun SKO:

Jadwiga Józefów