Dzień Pozytywnego Myślenia - ,,Uśmiechnij się do życia, a ono uśmiechnie się do ciebie!”

Dzień Pozytywnego Myślenia jest obchodzony corocznie
2 lutego. Wydarzenie powstało dzięki inicjatywie amerykańskiej psycholog Kirsteen Harell, która prowadziła badania na temat optymistycznego myślenia na zdrowie i procesy terapii. Wielu uczonych uważa, że pozytywne nastawienie do życia i ludzi pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów, wydłuża życie i daje poczucie szczęścia.
2 lutego nasza szkoła została udekorowana plakatami z cytatami o optymizmie i pozytywnym myśleniu. Tego dnia obowiązującym kolorem w garderobie uczniów i nauczycieli był różowy, a dodatkowym elementem dekoracyjnym- przypięte uśmiechnięte buźki.

Autor: A. Wegner