Podsumowanie projektu „Czy wiesz co jesz?”

Uczniowie klasy 7a i 7b w pierwszym semestrze realizowali projekt edukacyjny „Czy wiesz co jesz?”
Wszyscy wiemy, że musimy się odżywiać. Składniki odżywcze dają nam materiał potrzebny do wzrostu i energię do życia. Podczas realizacji zadań grupy uczniowskie szczegółowo opracowały zagadnienia dotyczące diety nastolatka, zdrowych nawyków żywieniowych, prawidłowego konstruowania jadłospisu, właściwych wyborów konsumenckich, dowiedzieli się jak czytać etykiety na produktach spożywczych. Podczas podsumowania i prezentacji swojej pracy w grupach częstowali rówieśników w klasie zdrowymi przekąskami.

Uczniowie wielokrotnie podkreślali, że nasze zdrowie otrzymujemy raz na całe życie i od nas zależy, jaki sposób odżywiania się wybierzemy. Warto zapamiętać przysłowie mówiące: JESTEŚ TYM, CO JESZ!
Dziękuję uczniom z klasy 7a i 7b za zaangażowanie w podczas realizacji projektu.

Autor: H. Mamajew