Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obywa się wówczas wiele akcji i inicjatyw, które mają na celu zwrócenie uwagi na ważne problemy, z jakimi borykają się osoby w spektrum autyzmu, takie jak brak zrozumienia czy wykluczenie społeczne. Warto jednak pamiętać, że równość i szacunek dla osób w spektrum autyzmu nie mogą być tylko jednodniową akcją, ale powinny towarzyszyć nam przez cały czas.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu symbolizuje kolor niebieski. Tego dnia w ramach solidarności z osobami ze spektrum autyzmu ubieramy się na niebiesko. Nasza szkoła także włączyła się do tej akcji, dzięki czemu udało nam się stworzyć niezwykle ciekawą galerię zdjęć. Bardzo dziękujemy także rodzicom, rodzeństwu oraz kuzynostwu naszych uczniów za przyłączenie się do akcji. Zapraszamy do obejrzenia "niebieskich" zdjęć!

Autor: E. Krysa