Dzień Wody

22 marca obchodzony jest Dzień Wody. W naszej szkole również budujemy świadomość ekologiczną wśród uczniów uświadamiając im jakim skarbem jest woda. W tym dniu jednoczyliśmy się wokół wody: uczniowie ubrali się w kolory wody, ozdobili drzwi klasy kroplami wody podkreślając jej doniosłość oraz rozwiązali konkurs online o wodzie. Oto wyniki:

wśród uczniów z klas 1-4:
I miejsce - Szymon Rudek - klasa 4a
II miejsce - Alan Konstanczak - klasa II b
III miejsce - Milena Rudek klasa 1a, Bruno Szmik – 2a, Liliana Rusek - 1a

wśród uczniółw z klas 5-8:
I miejsce – Piotr Fiodorek- 7a
II miejsce – Milan Ślusarz- 8a
III miejsce - Antoni Komendecki - 7a

W czasie lekcji uczniowie poznali czym jest ślad wodny, jakie są globalne wyzwania związane z niedoborem wody. Uczniowie naszej szkoły już wiedzą że dostęp do czystej wody to prawo człowieka, na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej, jesteśmy za to współodpowiedzialni/e.

OSZCZĘDZANIE WODY TO ZA MAŁO!

Autor: A. Rachwalska, H. Mamajew