TPD

Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w skrócie TPD działa przy naszej szkole od kilku lat.
Opiekunem Koła jest p. Dorota Michalak, nauczyciel pracujący na co dzień w szkole, jako nauczyciel bibliotekarz.

Działalność Koła opiera się na niesieniu pomocy dzieciom, pochodzącym z rodzin najuboższych.

Do pomocy tej można zaliczyć na przykład:
sfinansowanie wyjścia do kina lub do teatru, dofinansowanie do wycieczki szkolnej, dofinansowanie do obiadów szkolnych, dofinansowanie do podręczników szkolnych.

Kilka informacji o głównej siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Pełna nazwa to Miejski Zarząd Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Główna siedziba mieści się w Legnicy,
przy ul. Orła Białego. Dyrektorem jest p. Kazimierz Pleśniak.

Przesłanką Miejskiego Zarządu Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jest "DOBRO DZIECKA". Zaś do działalności można zaliczyć:

• przydzielanie wyprawek szkolnych
  • przydzielanie paczek żywnościowych
  • przydzielanie paczek okolicznościowych, np. mikołajkowych, z okazji Dnia Dziecka
  • organizowanie różnych festynów i konkursów, np. plastycznych
  • organizowanie półkolonii w okresie ferii zimowych
  • organizowanie kolonii w okresie wakacji.
Informacja dodatkowa:

Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci działają przy różnych placówkach oświatowych na przykład takich jak: przedszkola, szkoły średnie na terenie całego kraju.

• DZIEŃ PAPIESKI wyróżnione

16.10.2-23 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zagrodnie odbył się organizowany przez TPD Dzień Pamięci o św. Janie Pawle II. W tym wydarzeniu brały także udział uczennice naszej szkoły: Alicja Żółkiewska z kl. 3b oraz Amelia Charuba z kl. 6b.
    Dziewczęta zaprezentowały swoje artystyczne talenty deklamują wiersz i wykonując piosenkę o Janie Pawle II.
    Był to czas bardzo owocny, który pozwolił bliżej poznać postać naszego rodaka Karol Wojtyły - poety, patrioty, wreszcie papieża.

Czytaj Więcej o: DZIEŃ PAPIESKI