Zasady przestrzegania bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole

1. Uczniowie, którzy rozpoczynają lekcje o godz. 8.00 wchodzą do budynku szkoły wyznaczonym wejściem, zachowując zasady bezpieczeństwa:

- wejście główne - klasy I – IV

- wejście od boiska sportowego – klasy V – VIII

2. Przed wejściem do budynku szkoły należy :

- zakryć usta i nos maseczką ochronną

- zdezynfekować ręce

- zachować bezpieczną odległość

3. Uczniowie, dla których pierwsza lekcja rozpoczyna się o godz. 8.55 do szkoły wchodzą wejściem głównym. Uczniowie ci powinni przyjść do szkoły na 10 minut przed jej rozpoczęciem. W przypadku, gdy uczeń musi przyjść do szkoły wcześniej, do czasu rozpoczęcia swojej lekcji przebywa w świetlicy szkolnej.

4. W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie przebywają na swoich piętrach. Na boisku sportowym lub na placu zabaw uczniowie mogą być przed 3, 4, 5 i 6 godziną lekcyjną, gdy pozwalają na to warunki pogodowe.

5. Wszystkich uczniów obowiązuje zakaz opuszczania terenu szkoły w czasie przerw międzylekcyjnych.

6. Po zakończonych lekcjach wszyscy uczniowie wychodzą z budynku szkoły wejściem głównym.

Autor: J. Chodorowska