Światowy Dzień Wody

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody.  O tym jak ważna jest woda, przypomnieli sobie wszyscy uczniowie naszej szkoły poprzez uczestnictwo w specjalnych lekcjach poświęconych tematowi kryzysu wodnego. Z inicjatywy Pani Honoraty Mamajew dzieci z klas IV-VIII miały okazję obejrzeć film dotyczący roli wody w naszym życiu, sposobów oszczędzania wody oraz zostały zaproszone do wykonania pracy plastycznej na temat wody. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolor niebieski.

Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona.

Autor: A. Rachwalska