Mistrzowie Dolnego Śląska w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach

13 grudnia w auli Centrum Kreatywności „Talent„ we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach. Organizatorami turnieju był Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk„ we Wrocławiu, Dolnośląski Związek Szachowy oraz Centrum Kreatywności „Talent„.
Uczniowie naszej szkoły: Magda Dąbrowska, Grzegorz Komendecki, Antoni Komendecki oraz Jakub Łojko stanowili drużynę reprezentującą Legnicę w tym turnieju. Po pokonaniu dwudziestu drużyn z dolnośląskich szkół podstawowych w swojej kategorii wiekowej nasi uczniowie zostali Drużynowymi Mistrzami Dolnego Śląska w Szachach. Natomiast Indywidualnymi Mistrzami zostali: na pierwszej szachownicy – Antoni Komendecki oraz na drugiej szachownicy – Grzegorz Komendecki.
Mistrzowska Drużyna zagwarantowała sobie możliwość udziału w ogólnopolskim etapie tych zawodów.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Autor: A. Mendak