Światowy Dzień Jabłka

Są dwa dni, w których obchodzi się Światowy Dzień Jabłka. Pierwsza to 28 września – obowiązuje ona w Polsce, druga to 21 października – wtedy Światowy Dzień Jabłka obchodzą np. Amerykanie. Tak naprawdę każdego dnia warto doceniać ten wyjątkowy owoc – jego właściwości zdrowotne oraz wspaniały smak. Jabłko to symbol polskiego rolnictwa – co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z naszego kraju. W związku z tym nasza szkoła również przyłącza się do tej akcji. Każdy uczeń, który w tym dniu przyniósł do szkoły jabłko otrzymał punkty dodatnie z zachowania.

Autor: I. Bukowska, M. Wichlaj