Żywa lekcja historii "Ku niepodległości"

27 października 2023 r. w naszej szkole mogliśmy obejrzeć po raz kolejny żywą lekcję historii. Tym razem śledziliśmy losy naszych rodaków w przededniu pierwszej wojny światowej, w trakcie i po jej zakończeniu. Mogliśmy również zapoznać się z postacią marszałka Józefa Piłsudskiego - jego krótką biografią - związaną z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.
Zobaczyliśmy mundury wojskowe z epoki. Dwóch uczniów nawet miało okazję je przymierzyć, ku uciesze widzów. Byliśmy także świadkami pracy wojskowej komisji lekarskiej.
Cały ten występ oczywiście przyprawiony był sporą dawką humoru :) Mamy nadzieję na podobną lekcję w przyszłości.

Autor: R. Śliwa