Pasowanie na ucznia

12 października 2023r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Legnicy. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie i pasowanie wielkim piórem przez panią Dyrektor Iwonę Sierszyńską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Autor: B. Kacik