Profilaktyka zaburzeń psychicznych

Nasza szkoła przyłączyła się do Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego - RAZEM ŁATWIEJ.
Celem programu jest zapewnienie działań pomocowych oraz skrócenie czasu na zapewnienie działań wspierających.
W ramach programu uruchomiony został specjalny numer telefonu do rejestracji uczestników programu, na który będą mogli dzwonić rodzice, zaniepokojeni zachowaniem swoich dzieci, a także uczniowie w wieku 10-19 lat w kryzysie psychicznym, szukający pomocy. Podczas rozmowy telefonicznej, wykwalifikowany pracownik infolinii, oceni potrzeby pacjenta oraz określi dalszą ścieżkę pomocy.
Infolinia tel.  800 805 600

Autor: E. Krysa