Dzień Kropki w naszej szkole

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do wspólnej zabawy.
Na świecie Międzynarodowy Dzień Kropki zapoczątkowała książka Petera Reynoldsa ,,The Dot”, która opowiada historię Vashti, dziewczynki przekonanej o tym, że nie potrafi rysować. Dzięki nauczycielce odkrywa swój talent i moc kreatywności. A wszystko zaczyna się od tytułowej kropki…
W tym dniu grochy i groszki w naszym ubiorze były szczególnie mile widziane. Uczniowie stali się także poszukiwaczami kropek - każda odnaleziona kropka była wymieniana na słodki upominek.
Na korytarzach pojawiły się gazetki okolicznościowe przybliżające ideę Dnia Kropki, motywujące do działania i odkrywania swoich talentów.
Dzień Kropki stał się okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do rozmów na temat kreatywności, która drzemie w każdym z nas. Trzeba tylko uwierzyć w siebie!

Autor: A. Wegner