Kiermasz charytatywny

W ramach współpracy z Polską Akcją Humanitarną, klasa 8a wraz z Samorządem Uczniowskim, w dniach 5-6 czerwca br. zorganizowała kiermasz połączony ze zbiórką pieniędzy. Uczniowie przynieśli pluszaki, puzzle, gry planszowe, które były sprzedawane podczas kiermaszu. Zebraliśmy 775 zł - kwota zostanie wpłacona na konto PAH-u, organizacji niosącej pomoc osobom, które potrzebują wsparcia w wyniku kryzysu humanitarnego.

Elementem akcji była wystawa ,,Edukujemy o pomaganiu” i stanowi podsumowanie ,,Lekcji pomagania”, w których uczestniczyli uczniowie kl. 8a. Mamy nadzieję, że nasze działania pozwolą lepiej zrozumieć proces pomagania i uwrażliwią dzieci i młodzież na potrzeby ludzi znajdujących się w kryzysie humanitarnym. PAH działa w wielu miejscach na świecie, gdzie życie i zdrowie drugiego człowieka jest zagrożone. Niesie pomoc cierpiącym w wyniku konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych.
Wierzymy, że dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu uda nam się dołożyć także naszą cegiełkę do pomocy, na którą wciąż na świecie czekają potrzebujący (m.in. w Ukrainie; Syrii, Turcji - tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi, Sudanie Południowym, Jemenie, Somalii, a także w Polsce- w ramach programu Pajacyk).
Dziękujemy rodzicom, uczniom, wychowawcom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w naszą akcję.
POMAGANIE JEST DOBRE!

Autor: A. Wegner