Wycieczka na Ślężę

2 czerwca uczniowie z klas 4 a i 4b wzięli udział w wycieczce na Ślężę W ramach wycieczki odwiedzili Muzeum Ślężańskie im. Stanisława Dunajewskiego w Sobótce. Uczniowie poznali historę osadnictwa na terenie masywu Ślęży, dawne wierzenia i obyczaje, wzięli udział w spacerze muzealnym w lapidarium „Historia regionu wyryta w kamieniu”. Wykonywali ozdoby ze skóry poprzez puncowanie, zapoznali się z wystawą upamiętniającą postać Dobrego Maharadży – Jam Saheba Digvijaysinhji, który w trudnych czasach II wojny, zapewnił schronienie i szczęśliwe dzieciństwo około 5000 polskich sierot, które opuściły ZSRR. Następnie wszyscy udali się żłótym szlakiem z przełęczy Tąpadło na Ślężę. Po zdobyciu szczytu Ślęży uczniowie zakończyli wycieczkę ogniskiem.

Autor: H. Mamajew, M. Wichlaj