Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Legnicy

Program Laboratoria Przyszłości

Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Odpowiedzialne za nią jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać im w odkrywaniu talentów.

Laboratoria Przyszłości zakładają wsparcie wszystkich szkół podstawowych w wykształceniu kompetencji przyszłości z tzw. STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). Za sprawą wsparcia, miliony polskich uczniów będą mogły pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności poprzez eksperymentowanie. 

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe warte 119 700 zł.

Więcej informacji: https://laboratoriaszkolne.com/laboratoria-przyszlosci

Artykuły

  • Szkolne Koło Eksperymentu Przyrodniczego wyróżnione

    W pierwszym semestrze uczniowie z klasy 6a i 7a brali udział w zajęciach warsztatowych, przeprowadzali obserwacje mikroskopowe oraz terenowe. W sposób aktywny poznawali środowisko przyrodnicze naszej szkoły, badali stan powietrza w naszym mieście. Podczas zajęć wykonywali preparaty mikroskopowe oraz domowe kosmetyki, sprawdzali obecność skrobi w produktach spożywczych, badali gęstość substancji, poznawali właściwości przypraw. Uczniowie doskonalili umiejętności pracy w grupie i dzielenia się doświadczeniami z rówieśnikami. Dobra atmosfera, połączenie nauki z zabawą to dobry sposób na sukces!
    Dziękuję za aktywne uczestnictwo

    Czytaj Więcej o: Szkolne Koło Eksperymentu Przyrodniczego
  • II Mistrzostwa Polski Robotów wyróżnione

    19 czerwca  w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, odbyły się II Mistrzostwa Polski Robotów KGHM Polska Miedź S.A. pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, w których uczestniczyły dwie drużyny chłopców z kasy 7 i 8. 
    I miejsce w konkurencji: konkurs robotów FreeStyle zajęła drużyna w składzie:
    Bartosz Klepek, Mateusz Kaczmarek, Maksymilian Sobota, Jakub Łojko i Damian Pieszczek.
    II miejsce również w tej konkurencji zajęła drużyna:
    Szymon Przybyła i Łukasz Wieczorek.
    W mistrzostwach wzięły udział również młodsze uczennice Julia Bukowska i Liliana Piątek z kl. 3a, które wykonały rysunki o tematyce związanej z robotami.

    Gratulujemy!

    Czytaj Więcej o: II Mistrzostwa Polski Robotów
  • System Louisa Braille'a wyróżnione

    4 stycznia w naszej szkole obchodzony był Światowy dzień Braille’a. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs dla przedstawicieli klas V-VII. Zadaniem uczniów było rozszyfrowanie zdania zapisanego alfabetem Braille’a. Wszyscy uczestnicy rewelacyjnie poradzili sobie z zadaniem i bez problemu odczytali hasło. W nagrodę otrzymali upominki w postaci breloczków wydrukowanych na drukarce 3D.

    Czytaj Więcej o: System Louisa Braille'a
  • Wyobraźnia w 3D wyróżnione

    Uczniowie z klas 7a i 8c  w ramach zajęć rozwijających zainteresowania poznawali sposób działania długopisów 3d, które pojawiły się w naszej szkole w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Długopisy 3d to sprzęt, który niesamowicie rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i sprawność manualną.

    Czytaj Więcej o: Wyobraźnia w 3D