Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

Nie unikniemy trudnych sytuacji, ale to co możemy zrobić, to zdobyć wiedzę i umiejętności jak sobie w nich radzić. 21 luty 2023 uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy przeprowadzili w naszej szkole warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zajęć uczniowie z klasy 7a i 5b dowiedzieli się czym jest pierwsza pomoc i jakie zasady obowiązują podczas jej udzielania, nauczyli się jak postępować prz nagłym zatrzymaniu krążenia (RKO) oraz przy wybranych stanach zagrożenia życia (krwotoki i zadławienia).

Autor: H. Mamajew